+90 312 439 30 83
MENU

FLEXYSTONE

 

FLEXYSTONE NEDİR?

Taş milyon yıl önce Eski Çağ döneminde taş eser yapmak için kullanıldı. Ancak taşın ağırlığı ve üretiminin limitli olması önemli sorun teşkil etmiştir.

Son zamanlarda taşı değerlendirmek için FLEXYSTONE yapıldı.

Flexystone doğal, gerçek, ince ve esnek taş kaplamalarıdır.

Flexystone büyük innovasyon ürünü olup gerçek slate (kayrak) taşının üst tabakasından yapılmaktadır.

Başka bir açıdan arka kısmı siyah veya cam elyaflı yarı saydam reçine ile kaplanmıştır.

 

 

 

 

FLEXYSTONE’nun AVANTAJLARI NELERDİR?

Kayrak taşından daha sağlam ve sert,

Çok ince; 2 mm,

Yüksek esneklik,

Süper hafif,

Basit ve farklı uygulamalar,

Dayanıklılık ve ekonomik süreklilik,

Taşıma maliyeti oldukça düşük,

Cephe uygulamalarında farklı alternatifler sağlaması yanında basit kesim ve paketleme.

 

 

 

KOLEKSİYON

 

FLEXYSTONE CLASSIC ince, doğal taşın üst katmanı ile cam elyaf tabanlı olan tipidir. Özellikle her türlü iç ve dış mekanda tavan-duvar-az trafiğe sahip zeminlerde, banyo gibi ıslak hacimlerde her türlü yüzeyde kullanıma uygundur. Yapıştırıcısı su izolasyonu sağlamaktadır. Kayrak taşından daha sağlam ve sert olmasının yanında oldukça hafif bir malzemedir. FLEXYSTONE CLASSIC serinin kalınlığı sadece 2 mm olmakla birlikte, metrekarede ağırlığı yaklaşık 1,45-1,60 kg’dır.

Topuk aşınma tabakası ISO10545-6
Kimyasal aşınma tabakası ISO10545-13
Donma aşınma tabakası ISO 10545-12

 

 

 

SLIM STONE klasik Flexystone’da kullanılan cam elyafından farklı olarak arka yüzeyinde pamuk iplikten dokuma tabakasına sahiptir ve bu sayede daha ince, daha esnek ve daha hafif bir ürün olarak tercih edilmektedir. Yine FLEXYTONE CLASSIC seride olduğu gibi kayrak taşından daha sağlam ve sert olmasına rağmen, tekstil taban ön yüzündeki doğal taş yüzeye daha fazla esneklik sağlamaktadır. Kavisli yüzeyler, kolonlar ve mobilya sektöründe gerçek taşın şıklığını yakalamak isteyen tasarımcılara ilham vermektedir.  SLIM STONE serinin kalınlığı 0,6 ile 0,9 mm arasında değişmekle birlikte, metrekarede ağırlığı sadece 0,3-0,4 kg’dır.

Topuk aşınma tabakası ISO10545-6
Kimyasal aşınma tabakası ISO10545-13
Donma aşınma tabakası ISO 10545-12

 

 

 

TRANSLUCENT STONE yarısaydam Flexy taşı klasik stildeki Flexystone ile aynı karakter özellikte olup yarı saydamlık avantajına sahip olması ile ışığı geçirerek farklı tasarım imkanları sağlar. Aydınlatma sektörünün yanı sıra otel, iş merkezleri ve AVM’lerde özellikle misafir/müşteri karşılama alanlarında kullanılan banko gibi mobilyalarda ve ıslak hacimlerde duş/jakuzi etrafında kullanılan”onyx mermeri”nin yarı saydamlığını yakalamak isteyen tasarımcılar TRANSLUCENT STONE’u tercih etmektedir. Ürünün kalınlığı sadece 2 mm olmakla birlikte, metrekarede ağırlığı 1,90-2,20 kg’dır.

Topuk aşınma tabakası ISO10545-6
Kimyasal aşınma tabakası ISO10545-13
Donma aşınma tabakası ISO 10545-12

 

 

 

 

 

 

ÜRÜNLER